Deget
  Njoftime & Kontakte
  Profili
  Grupi
  Burime Njerezore
  Tirana Leasing
  Kushtet e Punes
  Ankande
 BLIHETSHITET
EUR 138.80141.20
USD 108.40109.20
GBP173.50180.50
CHF113.40118.00
CAD 92.89102.78
Data: 18/09/2014
Kthehu Per Shitje
  Te Tjera

Banka e Tiranes nxjerr ne shitje pasurite e fituara ne rruge ligjore.

Per me shume informacion kontaktoni ne:

E-mail:rmuca@tiranabank.al 

Tel.   +355(0)4 22 81 787

Mob. +355(0)68 20 05 560

 

1 - Troje

Toke Vreshte

VENDNDODHJA:           Farke e Vogel, Tirane.
LLOJI I PRONES:           Toke Vreshte 1,000 m²
TIPARE:                         300 m larg aksit Tirane - Elbasan
PERSHKRIMI:                 Prona ndodhet 5 km larg qendres se Tiranes. Zona ka mare zhvillim te madh te ndertimeve individuale dhe sipas nje vendimi te KRRTSH eshte kryer nje studim qe do t’i ktheje kete zone dhe te tjera perrreth ne zona urbane.

CMIMI I SHITJES:              92,500 Euro

PHOTOS:


Toke Are

VENDNDODHJA:             Budull, Kruje.
LLOJI I PRONES:             Toke Are 3,900 m²
TIPARE:                           Ne ane te rruges qe te con ne fshatrat Bubq e Budull
PERSHKRIMI:                   Prona ndodhet 3.5 km ne jugperendim te qytetit te Fushe Krujes, 500 m nga Ura e Gjoles dhe ka dalje kryesore ne rrugen qe te con ne fshatin Bilaj. Ka forme te rregullt drejtkendore dhe  rrethohet nga biznese ne funksion.

CMIMI I SHITJES:              82,000 Euro

PHOTOS:


Toke Are

VENDNDODHJA:          Budull, Kruje.
LLOJI I PRONES:          Toke Are 4,116 m²
TIPARE:                        Ne ane te rruges qe te con ne fshatin Bilaj
PERSHKRIMI:                Prona ndodhet 3.5 km ne jugperendim te qytetit te Fushe Krujes, 1 km nga Ura e Gjoles dhe shtrihet pergjate rruges qe te con ne fshatin Bilaj. Ka forme te rregullt drejtkendore dhe  rrethohet nga biznese ne funksion.

CMIMI I SHITJES:              65,000 Euro

PHOTOS:


Toke are

VENDNDODHJA:           Sauk, Tirane.
LLOJI I PRONES:           Toke are sip. 1000 m² + Toke are sip. 1000 m²
TIPARE:                         100m distance nga aksi i Unazes se Madhe
PERSHKRIMI:                 Pronat ndodhen 400m larg Parkut te Madh te Tiranes (Liqeni Artificial), kane konfiguracion te rregullt drejtkendor dhe ndahen nga njera tjetra nga nje parcele me gjeresi 10m. Terreni eshte teresisht i lire dhe te dyja pronat kane akses te drejteperdrejte ne rrugen “Hiqmet Buzi”

CMIMI I SHITJES:              400,000 Euro

PHOTOS:


Arė

VENDNDODHJA:   Autostrada Durres – Tirane, Sallmone, Km 8 nga Durresi.
LLOJI I PRONES:   Truall, Sip. 4,419 m²
TIPARE:                 Brezi I pare ne autostrade.
PERSHKRIMI:         Prona ka formen e nje trekendeshi, ku hipotenuza shtrihet pergjate autostrades, perballe me ndertesen e Mektrin - Motors. Sheshi eshte I shtruar dhe I sistemuar dhe brenda tij ndodhet nje konstruksion metalik qe dikur ka funksionuar si magazine.

CMIMI I SHITJES:              395,000 Euro

PHOTOS:


Toke Are 

VENDNDODHJA:            Fushe Preze, Tirane.
LLOJI I PRONES:            Toke Are 4,180 m²
TIPARE:                          50 m nga aksi Vore – Fushe Kruje
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet 3.5 km larg nga Vora, ne brezin e dyte te pronave pergjate rruges se vjeter te Aeroportit te Rinasit. Zona, ndonese rurale, ne pasurite afer rrugeve kryesore ka marre nje zhvillim urban me godina kryesisht te karakterit sherbime e me thelle godina individuale banimi..

CMIMI I SHITJES:              116,000 Euro

PHOTOS:
 


Truall 

VENDNDODHJA:            Laguna Kune, Ishull Shengjin, Lezhe.
LLOJI I PRONES:            Truall, Sip. 4,795 m² dhe Sip. 1,240 m²
TIPARE:                          Buze detit.
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne zonen turistike te quajtur Laguna e Kunes, 11 km nga qyteti i Lezhes. Pozicionohet midis kenetes dhe detit dhe ndahet ne dy siperfaqe nga rruga kryesore qe kalon permes prones dhe qe te con ne Gryken e Mergjanit. Cilesohet si nje zone e virgjer plazhi dhe peshkimi.

CMIMI I SHITJES:              220,000 Euro

PHOTOS:Toke are 

VENDNDODHJA:            Shtodher, Kavaje.
LLOJI I PRONES:             Toke Are 3,200 m²
TIPARE:                           Brezi i dyte i superstrades Kavaje - Lushnje
PERSHKRIMI:                   Prona ndodhet 5 km ne jugperendim te qytetit te Kavajes, ne anen perendimore te superstrades Durres-Lushnje, ne nje distance 150 m larg saj. Ka forme te rregullt drejtkendore dhe  rrethohet nga biznese ne funksion.

CMIMI I SHITJES:              45,000 Euro

PHOTOS:


Truall

VENDNDODHJA:           Lagjja “11 Janari”, Kucove, Berat.
LLOJI I PRONES:           Truall Sip.10,210 m²
TIPARE:                         Zone industriale prane qendres se qytetit
PERSHKRIMI:                 Prona ndodhet ne nje zone komerciale dhe industriale, 400 m larg qendres dhe 150 m nga tregu i qytetit..Territori perfshin  godinat e is-fabrikes se lengjeve lares “Milva” qe jane ne gjendje te mire dhe per te cilat eshte investuar ne drejtim te permiresimit te teknologjise.

CMIMI I SHITJES:              275,000 Euro

PHOTOS:


2 - Rezidenciale

Apartament 

VENDNDODHJA:   Bulevardi “Fan Noli”, Korce.
LLOJI I PRONES:   Apartament 119.11 m²
TIPARE:                 Vendndodhje dhe godine shume e mire
PERSHKRIMI:         Apartamenti ndodhet ne katin e nente te nje godine te re dhe perbehet nga: nje ambjent ndenje + kuzhine gatimi, dy dhoma gjumi, nje tualet dhe nje ballkon panoramik. Ambjentet e perbashketa, ashensori, shkallet dhe rifiniturat e brendeshme te apartamentit jane bashkekohore dhe ne gjendje shume te mire. 

CMIMI I SHITJES:    50,000 Euro

PHOTOS:
  


Ndertese dhe Truall

VENDNDODHJA:            Lagjja e Tregut,  Librazhd.
LLOJI I PRONES:          Truall Sip. 92 m² dhe ndertese 2 kate sip. totale 166 m²
 
TIPARE:                         Prane Tregut Kryesor te qytetit.
PERSHKRIMI:                Prona perfshin nje vile 2 Kt ku kati perdhe perbehet nga dy ambjente tregetare perkatesisht 40.3 m² dhe 43.0 m² dhe kati I pare eshte nje apartament 83.3 m². Godina eshte ne kushte shume te mira dhe mund te perdoret per qellime te ndryshme komerciale dhe rezidenciale. 

CMIMI I SHITJES:    15,000,000 Lek

PHOTO:
 


Apartament

VENDNDODHJA:          Bulevardi “K. Karafili”, Kavaje
LLOJI I PRONES:          Apartament 149 m²
TIPARE:                        Apartament shume cilesor
PERSHKRIMI:                Prona ndodhet ne katin e peste te nje godine te re, pergjate rruges kryesore te qytetit dhe perbehet nga: nje ambjent ndenje + kuzhine gatimi, tre dhoma gjumi, dy tualete dhe nje ballkon panoramik. Ambjentet e perbashketa, shkallet dhe rifiniturat e brendeshme  jane bashkekohore dhe ne gjendje shume te mire.

CMIMI I SHITJES:    51,000 Euro

PHOTOS:Apartament

VENDNDODHJA:            Rruga “Qemal Stafa”, Linze, Tirane
LLOJI I PRONES:            Apartament, sip. 115 m²
TIPARE:                          Apartament i ri
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e dyte te nje godine te sapo-perfunduar, 500 m larg Institutit te Fizkes Berthamore ne rrugen kryesore Tirane-Dajt. Perbehet nga 1 ambjent i madh gatim-ngrenie-ndenje, 2 dhoma gjumi, 2 tualete, koridor dhe verande.

CMIMI I SHITJES:    50,000 Euro

PHOTOS:


Apartament

VENDNDODHJA:            Bulevardi “Fan Noli”, Korce.
LLOJI I PRONES:            Apartament 102.2 m².
TIPARE:                          Ndertim i ri, 250 nga qendra e qytetit.
PERSHKRIMI:                  Apartamenti ndodhet ne katin e gjashte te nje godine te re dhe perbehet nga: nje ambjent ndenje, kuzhine gatimi, dy dhoma gjumi, nje tualet dhe nje ballkon. Ambjentet e perbashketa, ashensori, shkallet dhe rifiniturat e brendeshme te apartamentit jane bashkekohore dhe ne gjendje shume te mire. 

CMIMI I SHITJES:    37,000 Euro 

PHOTOS:


Apartament

VENDNDODHJA:            Ruga “Viktor Eftimiu”, Korce.
LLOJI I PRONES:            Apartament 55 m²
TIPARE:                          Zone rezidenciale
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e peste te nje pallati 5 katesh ndertuar para viteve ’90 ne dalje te qytetit. Apartamenti perbehet nga: 1 dhome ndenje dhe ngrenie, 1 dhome gjumi, 1 tualet, koridor, ballkon I mbyllur me vetrate dhe eshte i rikonstruktuar.

CMIMI I SHITJES:    15,000 Euro 

PHOTOS: 

3 - Komerciale

Njesi sherbimi

VENDNDODHJA:            Rruga “A. Z. Cajupi”, Tirane
LLOJI I PRONES:            Njesi sherbimi sip. 70 m²
TIPARE:                          Rruga e Bogdaneve
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin e pare te nje godine 12 kate, qe ndodhet midis Rruges se Kavajes dhe Rruges se Durresit, dhe eshte pjese e nje grupi dyqanesh qe ndodhen net e dy krahet e koridorit te hyrjes. Mund te perdoret per aktivitete te ndryshme komerciale.

CMIMI I SHITJES:              92,500 Euro

PHOTOS:


Njesi sherbimi

VENDNDODHJA:            Plazh, Durres
LLOJI I PRONES:            Lokal / Dyqan, Sip. 53 m²
TIPARE:                          100 m larg detit (ne krah te Benilva).
PERSHKRIMI:                   Prona ndodhet ne krahun e djathte te rruges Durres-Kavaje, ne katin perdhe te nje godine 8 kt dhe perbehet nga nje siperfaqe e vetme + nje tualet i kompletuar. Mund te perdoret per aktivitete te ndryshme komerciale.

CMIMI I SHITJES:              44,500 Euro

PHOTOS:


Truall, Pike Karburanti dhe sherbime

VENDNDODHJA:            Qerret, Komuna Golem, Kavaje.
LLOJI I PRONES:            Are + Truall 5030 m² dhe Pike Karburanti ne ndertim 122 m²
TIPARE:                          Pergjate rruges dytesore te superstrades Durres - Rrogozhine
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet 6m larg vijes se superstrades dhe mbi te ndodhen keto ndertime: pike karburanti (e paperfunduar), lavazhi, servisi dhe kabina elektrike.  Sheshi prej 2000 m² eshte I shtruar me pllaka betoni ndersa pjesa e mbrapme eshte e mbjelle me peme frutore.

CMIMI I SHITJES:              315,00 Euro

PHOTOS:


Truall dhe Garazhd

VENDNDODHJA:            Lagjja “Qender”, Permet.
LLOJI I PRONES:            Truall dhe Garazh  19.26 m²
TIPARE:                          Zone rezidenciale dhe tregetare ne qender te qytetit
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne katin perdhe te nje pallati 6 katesh ndertuar vitet e fundit dhe eshte pjese e nje kompleksi garazhesh qe ndodhen ne anen e pasme te pallatit.

CMIMI I SHITJES:              5,500 Euro

PHOTOS: 


Njėsi

VENDNDODHJA:            Rruga “Petro Nini Luarasi”, Tirane
LLOJI I PRONES:            Dyqan, sip. 20 m²
TIPARE:                          Akses i drejtperdrejte ne rruge
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet pak metra mbi Tregun Elaktrik, ne katin perdhe te nje ndertimi te ri dhe modern. Pozicioni dhe kushtet shume te mira bejne qe ambjenti te mund te shfrytezohet per aktivitet te ndryshme komerciale.

CMIMI I SHITJES:              25,200 Euro

PHOTOS:


Njėsi

VENDNDODHJA:            Rruga “Petro Nini Luarasi”, Tirane
LLOJI I PRONES:            Dyqan, sip. 17 m²
TIPARE:                          Kati perdhe
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet pak metra mbi Tregun Elaktrik, ne katin perdhe te nje ndertimi te ri dhe modern. Hyrja e dyqanit pozicionohet ne fasaden anesore te godines, andej nga ndodhet shkalla dhe ashensori i apartamenteve.

CMIMI I SHITJES:              19,000 Euro

PHOTOS:


Njėsi

VENDNDODHJA:          Rruga “Petro Nini Luarasi”, Tirane
LLOJI I PRONES:          Njesi sherbimi zyra, sip. 163 m²
TIPARE:                        Okazion i shkelqyer per cdo lloj sipermarrje
PERSHKRIMI:                Prona ndodhet mbi Tregun Elektrik dhe ofron kushte maksimale sherbimi duke qene se perfshin te gjithe katin e pare te nderteses. Hyrja ne ambjente mundesohet si nga shkallet kryesore te godines, nga shkallet e personalizuara ne fasaden anesore te nderteses por edhe me anen e nje ashensori individual nga ambjentet e garazheve.

CMIMI I SHITJES:              247,000 Euro

PHOTOS:


Garazhd

VENDNDODHJA:            Rruga “Petro Nini Luarasi”, Tirane
LLOJI I PRONES:            Podrum, Garazh, sip. 169 m²
TIPARE:                          Kati nen toke
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet mbi Tregun Elektrik dhe ofron kushte maksimale sherbimi duke qene se perfshin te gjithe katin nen toke te nderteses. Hyrja mundesohet nga fasada anesore e nderteses dhe ambjentet mund te sherbejne per garazhe, palester dhe cdo lloj aktiviteti tjeter komercial.

CMIMI I SHITJES:              105,000 Euro

PHOTOS:


Njesi

VENDNDODHJA:            Plazh Golem, Kavaje.
LLOJI I PRONES:            Njesi 256 m²
TIPARE:                          Kat perdhe
PERSHKRIMI:                  Prona prej 256 m², eshte kati i plote perdhe i nje godine te re 6kt, me rifinitura te brendeshme e te jashteme te paperfunduara. Ndodhet ne nje zone rezidenciale te sistemuar, 200 m larg detit dhe mund te perdoret per qellime te ndryshme komerciale.

CMIMI I SHITJES:              105,000 Euro

PHOTOS:


Pikė Karburanti

VENDNDODHJA:            Qafe Thane – Librazhd, Rruga nacionale Korce - Tirane.
LLOJI I PRONES:             Truall Sip.1,100 m², Ndertese 218 m²
TIPARE:                           Buze rruges dhe prane Pikes Doganore te Qafe Thanes.
PERSHKRIMI:                   Prona me konfiguracion te rregullt, pozicionohet pergjate rruges kryesore dhe perfshin nje ndertese nje kateshe, depozitat nentokesore te karburantit, dy distributore, tenden kryesore dhe impjantin e gazit.. Kjo pike ka nje pozicion shume te favorshem duke qene se ndodhet ne kryqezimin e Doganes se Qafe Thanes me nje aks te rendesishem levizjeje automjetesh si dhe prane Hotelit Odesa. Keto cilesi I japin perparesi ushtrimit te  aktivitetit te tregetimit te karburanteve, gazit, vajrave dhe sherbime te tjera qe mund te ofroje kjo pike karburanti.

CMIMI I SHITJES:              320,000 Euro

PHOTOS:


Njėsi

VENDNDODHJA:   Rruga “Him Kolli”, Tirane
LLOJI I PRONES:   Dyqan, sip. 62 m²
TIPARE:                 Akses i drejtperdrejte ne rruge
PERSHKRIMI:         Prona ndodhet midis Rr. Myslym Shyri dhe Rr se Kavajes, ne katin perdhe te nje ndertimi te ri dhe modern. Mund te shfrytezohet per aktivitet te ndryshme komerciale

CMIMI I SHITJES:              123,000 Euro

PHOTOS:


 

Dyqan 

VENDNDODHJA:            Lagjia Skenderbej, Elbasan.
LLOJI I PRONES:            Njesi tregetare 138 m²
TIPARE:                          Zone rezidenciale
PERSHKRIMI:                  Ndertesa nje kateshe ndodhet ne nje zone rezidenciale dhe pozicionohet ne buze te rruges kryesore te bllokut. Mundesi e mire per aktivitete te ndryshme tregetare.

CMIMI I SHITJES:              17,000 Euro
CMIMI I QERASE:              150 Euro/muaj

PHOTOS: 

Truall dhe ndėrtesė industriale 

VENDNDODHJA:         Rruga Kombetare Tirane – Plepa, Bozanxhije, Durres
LLOJI I PRONES:         Truall Sip. 1,145 m², Ndertim 455 m², Makineri
TIPARE:                       Fabrike mielli.
PERSHKRIMI:               Prona perfshin truall me siperfaqe totale 1145 m2, 7 ndertesa te ndryshme 1-3 kateshe dhe 2 tenda.  Rrethohet nga mure me blloqe betoni ose me muret e ndertesave industriale, te gjitha te suvatuara nga brenda dhe nga jashte dhe ofron te gjitha mundesite dhe sherbimet e domosdoshme per nje fabrike mielli, magazinim gruri dhe mielli dhe aktivitetet biznesi.

CMIMI I SHITJES:              200,000 Euro

PHOTOS:


 

Njėsi

VENDNDODHJA:            Lagjja 5 Maji, Elbasan
LLOJI I PRONES:            Truall Sip. 60 m², Njesi sherbimi 41 m²
TIPARE:                          Ndertim cilesor
PERSHKRIMI:                  Ndertesa ka forme te rregullt me akses te drejtperdrejte ne rruge. Rifiniturat e brendeshme dhe te jashteme jane ne kushte shume te mira duke ofruar keshtu sherbim te mirfillte komercial.

CMIMI I SHITJES:              20,000 Euro

PHOTOS:


 

Pike karburanti

VENDNDODHJA:            Rruga nacionale Korce-Maliq, Bulgarec, Korce.
LLOJI I PRONES:            Truall Sip.929 m², Ndertese 177 m²
TIPARE:                          Akses ne rruge kryesore
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet ne nje zone komerciale dhe industriale, 3 km larg qytetit te Korces, pergjate rruges nacionale. Ajo perbehet nga pika e karburantit, tenda  me 2 distributore, dhe mbrapa saj pozicionohet nje ndertese 1 kt qe sherben si servis per rregullimin e makinave dhe zyra.

CMIMI I SHITJES:              130,000 Euro

PHOTOS:


 

Truall dhe Ndertese

VENDNDODHJA:            Kajan, Elbasan.
LLOJI I PRONES:            Truall 1005 m² dhe Ndertese 182.4 m²
TIPARE:                          Akses I drejtperdrejte ne rrugen hyrese te fshatit Kajan
PERSHKRIMI:                  Prona ndodhet prane rruges Belsh – Kucove qe eshte nje zone me karakter bujqesor ku mbizoterojne ndertesa banimi. Godina sherben si lokal dhe pjeserisht per banim.

CMIMI I SHITJES:              36,000 Euro

PHOTOS:


Truall dhe Ndertese

VENDNDODHJA:            Fushe-Kruje, Kruje.
LLOJI I PRONES:            Truall 700 m² dhe Ndertese 185 m²
TIPARE:                          Akses I drejtperdrejte ne rrugen e vjeter Fushe Kruje - Lezhe
PERSHKRIMI:                  Prona , ish restorant “Brazili I Vjeter”, ndodhet 800 m larg qendres se qytetit dhe prane Teqese se Krujes. Sheshi perpara eshte I sistemuar dhe I gjelberuar ndersa godina 1 kt qe ka sherbyer si restorant perbehet nga disa ambiente ndenje, banaku, kuzhina e gatimit, kompleksi I tualeteve etj.

CMIMI I SHITJES:              70,000 Euro

PHOTOS:


 

 

 

 

 

 
25.11.2013
Tirana Bank, mbėshtet iniciativėn “Ta pastrojmė Shqipėrinė nė njė ditė” Tirana Bank, kėtė
[me shume]
01.11.2013
Tirana Bank inkurajon ndėrgjeg
[me shume]
17.10.2013
Tirana Bank ėshtė pranė tė moshuarve tė vetmuar nė Ditėn Ndėrkombėtare Kundėr
[me shume]
Privacy Policy   |  Terms of Use   |  Copyright   |  English   |  Due Diligence   |