Deget
  Njoftime & Kontakte
  Profili
  Grupi
  Burime Njerezore
  Tirana Leasing
  Kushtet e Punes
  Ankande
 BLIHETSHITET
EUR 138.80141.20
USD 108.40109.20
GBP173.50180.50
CHF113.40118.00
CAD 92.89102.78
Data: 18/09/2014
Kthehu 15 - Vjet Tirana Bank
  Te Tjera
 Tirana Bank

Tirana Bank ėshtė banka e parė me kapital tėrėsisht privat nė Shqipėri. Ajo u themelua me 1996 dhe gjatė kėsaj periudhe ka patur njė zhvillim tė madh, duke shtrirė degėt e saj nė tė gjithė Shqipėrinė. Sot, pas 18 vjetėsh nė tregun shqiptar, ajo ėshtė konsoliduar nė treg, duke ofruar njė gamė tė gjerė produktesh dhe shėrbimesh, qė u pėrgjigjen me sė miri kėrkesave tė klienteve  tė saj.
Tirana Bank ėshtė antare e Piraeus Bank Group dhe operon nė bashkėrendim me objektivat dhe synimet e Grupit, pėr tė qėnė lider nė ofrimin e shėrbimeve financiare. Ajo vazhdon tė rritet dhe zgjerohet, por ruan me rigorozitet filozofinė e saj pėr ofrimin e shėrbimeve cilėsore dhe pėr tė qėnė pararojė nė ofrimin e produkteve tė reja bankare nė Shqipėri. Shumė prej bizneseve nė Shqipėri e shohin Tirana Bank, si njė pikė mbėshtetje tė pėrhershme, pėr tė investuar dhe zhvilluar me tej biznesin e tyre. 
 
Video Korporative 2011 
 
Rrjeti i Degėve
Sot Tirana Bank ka 53 degė dhe agjensi nė shumicėn e qyteteve kryesore, zonat industriale dhe kalimet kufitare dhe zotėron njė rrjet tė gjerė ATM nė tė gjithė Shqipėrinė. Shėrbimi i klientelės nė tė gjithė rrjetin ėshtė nė standarte profesionale dhe klienti mund tė gjejė zgjidhje pėr ēdo kėrkesė apo nevojė financiare tė tij. Objektivat nė tė ardhmen janė tė lidhura ngushtė me “tė qenit pranė klientit” dhe kjo tregon se ajo do tė vazhdojė tė zgjerohet si nė aspektin gjeografik, po ashtu dhe nė atė tė produkteve dhe shėrbimeve cilėsore.
 
Personeli i Tirana Bank
Vendodhja dhe personeli janė dy pikat kyēe tė njė banke, pėr t'i shėrbyer sa mė mire klientit. Nėn kėtė filozofi, Tirana Bank ka krijuar njė staf profesionistėsh, me experiencė te gjerė nė fushėn bankare, tė cilėt pėrkushtimin e tyre e identifikojnė me suksesin e bankės. Pėrkushtimi nė punė, respekti ndėrmjet kolegėve,  shkėmbimi i  eksperiencave dhe komunikimi profesional me klientin janė vlerat mė tė mira tė stafit tė Bankės sonė.
Kultura e organizatės sonė nxit shpirtin krijues, bashkėpunimin, punėn nė skuadėr dhe shpėrblimin e meritave, pėr tė arritur objektivat primare dhe pėr tė pėrmbushur me sukses misionin tonė.
 
Tirana Leasing
Tirana Leasing ėshtė themeluar nė  vitin 2004 nė Shqipėri dhe ofron shėrbime Leasing (qeramarrje tė kredituar) pėr makina dhe automjete transporti me kushte tė specifikuara. Ajo ėshtė kompania e parė Leasing e hapur nė Shqipėri dhe sė shpejti do tė zgjerojė shėrbimet e saj dhe pėr makineri, pajisje dhe prona tė patundshme.
Stafi i kualifikuar i Tirana Leasing u jep klientėve gjithė asistencėn e nevojshme pėr tė kuptuar dobitė, qė ofron Leasingu dhe si pėrfitojnė ata prej tij.
Tirana Leasing ėshtė pjesė e Grupit Bankar tė Pireut dhe tregon seriozitetin e nevojshėm pėr tė pėrmbushur me sukses objektivat e synuara tė grupit ku ajo bėn pjesė.

 
25.11.2013
Tirana Bank, mbėshtet iniciativėn “Ta pastrojmė Shqipėrinė nė njė ditė” Tirana Bank, kėtė
[me shume]
01.11.2013
Tirana Bank inkurajon ndėrgjeg
[me shume]
17.10.2013
Tirana Bank ėshtė pranė tė moshuarve tė vetmuar nė Ditėn Ndėrkombėtare Kundėr
[me shume]
Privacy Policy   |  Terms of Use   |  Copyright   |  English   |  Due Diligence   |